Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-419 76 25

Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Su

Sosyal Güvenlik

Fantazya

Faaliyetlerimiz

Kanun

Kazanan Kim

Ürgüp

Tuz

Sığınaklar

Nehirler

Kendini Haklı Çıkarma İşlemi

Kurşun Vücutta Kalırsa

18 Şubat Kutlamalarımızdan

Reçeller

Ön Kapak İçi

Arka Kapak İçi

Arka Kapak İçi


Haberler
Gezelim Tanıyalım
Bize Yazın
GEZELİM TANIYALIM ARŞİV:
Güney doğu Asya'da adalar üstünde kurulu olan ve Büyük Okyanus'ta ekvatorun her iki yanında yer alan on üç bin yedi yüzü aşkın adadan oluşan Endonezya'da halkın büyük bir kısmının yerleştiği ada Cava adasıdır. Nüfusun % 64 ü burada yaşar nüfus yoğunluğu çok fazladır.. Adaların çoğunda bütün yıl boyunca çok sıcak ve yağışlı iklim egemendir. Bu nedenle Adaların büyük bir bölümünü kaplayan tropikal yağmur ormanları gökyüzünün görülemeyeceği kadar sık ağaçlar, çok zengin ağaç çeşitleri çok sayıda liken ve eğreltiler, orkideler ve benzeri bitkileri içerir. Dünyanın hiçbir yerinde  göremediğimiz tropikal meyveleri burada bulmak mümkündür Kış aylarında Batı Asya'dan esen kış musonları nedeniyle toprakların büyük bir bölümü aşırı yıkanma sonucu bileşenlerini yitirerek verimsizleşse de Cava ve bitişiğindeki adalarda görülen yanardağ püskürmeleri sonucunda. Toprağı besleyici maddeler yeniden sağlanmıştır. Lavların baz özelliği bitki yetişmesine olumlu etkide bulunmaktadır.Yanardağlardan bazıları halen aktiftir. Yanına yaklaşıldığında lavları kaynama sesi duyulabilmektedir.
Tarıma dayalı bir ekonomisi olan Endonezya'da temel ürün pirinçtir Geniş taraçalarda yetiştirilenpirinçten yılda birkaç kez ürün alınabilmektedir. Pirinç üretimi ülke gereksinimini karşılar durumdadır. Günde üç öğün sabah, öğlen ve akşam her yemekte pilav mutlaka tüketilir. Et olarak daha çok kümes hayvanları ve balık yenmektedir. Sebzeler ise genellikle haşlama ve kızartma şeklinde servis edilmektedir. Endemik bitki çeşitliliği açısından oldukça zengin olan ülkede tropikal iklim bölgesinin  tüm  çeşitlerini görmek mümkündür.

Endonezya nüfusu çok olan kalabalık bir ülkedir. Dünya sıralamasında beşinci sırada yer almaktadır. Başkent Cakarta olmak üzere Halkın büyük çoğunluğu Cava adasında yaşamaktadır. Önemli şehirlerin büyük b ir kısmı zaten Cava adasındadır. Halkın büyük bölümü Müslüman olan ülkede Hindu lar Bali adsına yerleşmişlerdir.Turizm açısından oldukça popüler olan Bali adası tapınakları ile ünlüdür. Ayrıca halkın güler yüzlü ve yardım sever olması turistleri memnun etmektedir. Havanın sıcak olması ve sürekli yağmur yağması nedeniyle insanlar hafif kıyafetler giyip, ayaklarında sandaletleri tercih etmektedirler.
Dağ Otelinin bahçesi
Endonezyalılarla fotoğraf çekimi
Göl kenarında restoran
Bale sonrasında sanatçılar toplu hale
Bali adasında Bale gösterisi
Sarayın Kapısı